Certyfikaty

Certyfikat Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości” otrzymało 205 szkół z całej Polski. Jest to grono szkół, które dba o jakość nauczania w zakresie szeroko rozumianej przedsiębiorczości oraz doskonale przygotowuje młodzież do dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej czyli do startu w samodzielne, dorosłe życie. W tym zaszczytnym gronie znalazł się Zespół Szkół w Oleszycach, jako jedna z 19-tu szkół ponadgimnazjalnych na Podkarpaciu, a jedyna szkoła ponadgimnazjalna w powiecie lubaczowskim . 
Ubieganie się o uzyskanie certyfikatu rozpoczęliśmy w kwietniu 2007 roku. W I etapie certyfikacji staraliśmy się o uzyskanie nominacji poprzez zbieranie punktów w dwóch certyfikowanych obszarach. Były to:

– Obszar I Przygotowanie do rynku pracy 
– Obszar IV Stosowanie wiedzy ekonomicznej

Starania te zakończyły się sukcesem i we wrześniu 2008 roku przeszliśmy do II etapu certyfikacji i poszerzyliśmy swe działania o kolejne dwa obszary: 

– Obszar II: Gospodarowanie finansami 
– Obszar III: Współpraca ze środowiskiem 

Podejmowane przez nas działania przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy, świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej, zapoznające z aspektami prowadzenia własnej firmy, a także przygotowujące do świadomego zarządzania własnymi finansami zostały nagrodzone nie tylko uzyskaniem certyfikatu. Zostaliśmy również poproszeni o zaprezentowanie naszej szkoły i naszych osiągnięć z okresu certyfikacji podczas konferencji „Kształtowanie postaw przedsiębiorczych w szkole”. Konferencja ta odbyła się 9 kwietnia 2008 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie podczas gali przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad nią objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński. W trakcie konferencji wręczane były również Certyfikaty Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości”. W imieniu naszej szkoły certyfikat odebrały: pani wicedyrektor Bogumiła Osuch, szkolni koordynatorzy pani Monika Błaż i pani Magdalena Warcaba oraz uczennica Edyta Pliś.