Kreatywny nauczyciel

NARZĘDZIA EDUKACYJNE

TED-Ed – to bezpłatne narzędzie edukacyjne. Na platformie dostępna jest szeroka baza lekcji z wartościowymi filmami edukacyjnymi. Można wykorzystać dowolną lekcję TED Talk, TED-Ed lub film edukacyjny i dodać do niego własne pytania lub zainicjować dyskusję. Nauczyciele mogą ponadto wykorzystać to narzędzie jako uzupełnienie tematów poruszanych na zajęciach, a uczniowie mogą uzyskać dostęp do obszernej biblioteki wiedzy.

https://ed.ted.com/

Genialy.pl – to platforma edukacyjna do tworzenia wizualnych i interaktywnych treści tj. prezentacje, infografiki, interaktywne obrazki, gry, quizy. To świetna zabawa, ale też możliwość sprawdzenia wiedzy
i umiejętności logicznego myślenia swoich uczniów. Wyjątkową cechą tego narzędzia jest możliwość uporządkowania wszystkich treści potrzebnych do przeprowadzenia lekcji : filmów, tekstów, poleceń dla uczniów, dokumentów, nagrań audio, linków do zewnętrznych zasobów, innych prezentacji na jednym slajdzie.

https://genial.ly/

Khan Academy – oferuje praktyczne ćwiczenia, filmy instruktażowe i panel indywidualnych planów nauczania, który daje uczniom możliwość pracy we własnym tempie, w i poza klasą.

W bazie zlokalizowane są tysiące filmów edukacyjnych, które podzielone zostały na różne kategorie, takie jak: biologia, ekonomia, medycyna czy fizyka. Aby trafić na interesujące nas materiały, można skorzystać
z wyszukiwarki Khan Academy lub wybierać poszczególne dziedziny z katalogu. Aplikacja daje możliwość pobierania materiałów na pamięć urządzenia, dzięki czemu można skorzystać z nich nawet wtedy, gdy nie ma się dostępu do Internetu.

https://en.khanacademy.org/login?continue=%2Fteacher%2Fdashboard

Edpuzzle – to wygodne narzędzie do personalizacji filmów. Wybieramy film – własny lub z szerokiej bazy dostępnych filmów a następnie możemy dostosować go do swoich potrzeb wycinając odpowiedni fragment, dodając do niego własną ścieżkę dźwiękową, notatki lub pytania w formie quizu.

https://edpuzzle.com/discover

Seterra to geograficzna gra edukacyjna, zawierająca ponad 200 różnych ćwiczeń. Ucz się o krajach, stolicach, oceanach, flagach i miastach w Afryce, Europie, Ameryce Południowej, Północnej, Azji i Australii używając ćwiczeń z mapami konturowymi.

https://www.geoguessr.com/seterra/pl

Canva – to bezpłatne narzędzie do projektowania graficznego online. Z jego pomocą możesz tworzyć posty w mediach społecznościowych, prezentacje, plakaty.

https://www.canva.com/

Quizlet – narzędzie służąca do tworzenia fiszek, dzięki którymi można w łatwy sposób zapamiętać dużą dawkę wiedzy. Dodatkowo w aplikacji dostępne są fiszki stworzone przez innych użytkowników. Fiszki szczególnie ułatwiają naukę języków, poprzez trening wymowy oraz pisowni. Quizlet oferuje także specjalny moduł dla nauczycieli, w którym oferowane są zaawansowane funkcje. Aplikacja jest darmowa, dostępna w przeglądarce, jak i dedykowanej aplikacji.

https://quizlet.com/latest

Quizizz – jest platformą w chmurze. Jako bezpłatne narzędzie do realizowania zadań i interakcji może być wykorzystane do nauki, zabawy, testowania i sprawdzania wiedzy.

https://quizizz.com/admin

Britisch Council – tutaj znajdziesz materiały do ​​ćwiczeń i ćwiczenia, aby poprawić swoje umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania po angielsku. Doskonalenie umiejętności pomoże Ci skuteczniej posługiwać się językiem angielskim, abyś mógł dobrze radzić sobie w nauce, osiągać sukcesy w pracy i pewnie komunikować się w języku angielskim w czasie wolnym.

https://learnenglish.britishcouncil.org/skills

TeachersPayTeachers – cyfrowe zasoby dla nauczycieli tj. plakaty, materiały informacyjne

https://www.teacherspayteachers.com/

Busy Teacher – tutaj znajdziesz darmowe arkusze ćwiczeń, materiały do wydrukowania do nauki języka angielskiego.

https://busyteacher.org/

Emojikeyboard – ????⌨️Internetowa klawiatura z emotikonami dla????PC, tablet i????smartfon z 3633 emotikonami do skopiowania i wklejenia. Zawiera już najnowsze emotikony 2021/2022. Niektóre emotikony mogą nie wyświetlać się poprawnie lub miejsce może być puste. Ale nie martw się. Gdy tylko wkleisz skopiowany tekst emotikonów w innym miejscu, a ta platforma obsługuje już te emotikony, tekst emotikonów pojawi się poprawnie. Zawsze aktualizuj swoje aplikacje i urządzenia, aby uzyskać najlepszą obsługę emotikonów.

https://emojikeyboard.top/

Strony: 1 2 3 4