XXVIII PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

XXVIII PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

26 października 2019 r. uczniowie klasy czwartej Technikum uczestniczyli w XXVIII Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę.

W drodze na Jasną Górę młodzież zwiedziła Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Przejście przez bramę z napisem: „Arbeit macht frei” czyli: „Praca czyni wolnym,” zwiedzenie poszczególnych bloków oraz przybliżenie przez przewodnika losów więźniów wywarły duże wrażenie i wprowadziły w stan refleksji i zadumy.

Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia o godzinie 15.00  w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński.  Wieczorem młodzież uczestniczyła w Drodze Krzyżowej po Wałach Jasnogórskich, różańcu połączonym ze wschodnim śpiewem ku czci Najświętszej Maryi Panny – Akatystem oraz w Apelu Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu.

Dla młodzieży była to okazja do przemyślenia swojej przyszłości. Z pewnością wielu zawierzyło maturę i swoją przyszłość Panu Bogu przez osobę Matki Bożej Królowej Polski. Teraz pozostaje współpraca z Bożą łaską w przygotowaniu się do egzaminów.