Podsumowanie zajęć pedagogiczno – kulturowych w ramach projektu Erasmus+

Podsumowanie zajęć pedagogiczno – kulturowych w ramach projektu Erasmus+

Co powinniśmy wiedzieć przed wyjazdem na praktyki zawodowe do Hiszpanii? Takie pytanie pojawiło się przed planowaną podróżą grupy młodzieży reprezentującej różne zawody (technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik leśnik, cukiernik) do Hiszpańskiej Ubedy na trzytygodniowe praktyki zawodowe.

Na zajęciach wszystko stało się jasne. Wiemy już co spakować do walizki, wiemy z czego słynie Ubeda i cała prowincja Jaen oraz Andaluzja. Z przyjemnością  odkrywaliśmy Hiszpanię jako ciekawy kraj  pełen zabytków, z bogatym dorobkiem kulturowym i przede wszystkim bardzo ciekawymi ludźmi. Podjęliśmy próbę przygotowania hiszpańskiego deseru churros. Przepis okazał się typowo polski, ale zweryfikujemy go w Hiszpanii. Całą naszą wiedzą i deserem podzieliliśmy się z naszymi koleżankami i kolegami w kawiarence.

Młodzież uczestnicząca w projekcie