Góra Grosza

Góra Grosza

26 listopada 2018 roku już po raz XIX w naszej szkole i w internacie rozpoczęła się akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, która zakończy się 2 stycznia 2019 roku.

Długo oczekiwane przez nas wydarzenie, którym jest Góra Grosza ma na celu pomoc dzieciom  wychowującym się poza rodziną –w domach dziecka, czy rodzinach zastępczych.  Kluczowym celem jest uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz można pomóc dzieciom w trudnej sytuacji życiowej, rozwijać ich talenty, pasje i zainteresowania. Akcja łączy pokolenia, każdy z nas może wziąć w niej udział, wrzucając drobne monety do puszek zarówno w szkole jak i w internacie.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale mamy nadzieję, że Góra Grosza w naszej szkole będzie największa na świecie.

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji i ofiarujesz swoją pomoc w postaci „drobniaków”!

Więcej informacji na stronie: http://towarzystwonaszdom.pl/xixedycja/ .