TAK BYŁO NA DNIU OTWARTYM

TAK BYŁO NA DNIU OTWARTYM

9 kwietnia 2024 r. odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach. Na wydarzenie przybyli ósmoklasiści wraz z rodzicami i nauczycielami  z całego powiatu lubaczowskiego. Uczniowie mogli zobaczyć profesjonalnie wyposażone pracownie, poznać bazę dydaktyczną i zapoznać się ze specyfiką poszczególnych kierunków proponowanych przez szkołę, która jest jedną z pięciu szkół, nad którą nadzór sprawuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w województwie podkarpackim. W trakcie zwiedzania szkoły można było zdobyć garść cennych informacji, a także nagrody za udział w quizie wiedzy o szkole i kierunkach. Uczniowie ZSCKR podzielili się z młodszymi kolegami wszystkim co mieli tj.: przekąskami, słodyczami jak i specjalnie dla nich przygotowanymi gadżetami. Klasy gastronomiczne – pysznym i profesjonalnie przygotowanym makaronem, architekci krajobrazu – poradami w zakresie pielęgnowania wiosennych rabatek i przydomowych ogrodów. Uczniowie klas rolniczych, agrotroniki i  agrobiznesu – informacji o nowoczesnym rolnictwie, ciągnikami i innymi maszynami rolniczymi, a weterynarze gotowi byli w razie potrzeby mierzyć, ważyć, bandażować, swoich sił można było również spróbować w szkolnej siłowni i nauczyć się anatomii razem z Empiriuszem wędrując wewnątrz ludzkiego ciała. Oprócz kierunków zawodowych młodzież prezentowała umiejętności w carvingu i profesjonalnej synchronicznej obsługi kelnerskiej. 

W sumie odwiedziło nas prawie dwustu uczniów szkół podstawowych, co świadczy o dużym zainteresowaniu nauką w naszej, świetnie wyposażoną  w bazą dydaktyczną i dającej nieograniczone możliwości uczniom naszej szkoły. 

 

Kształcimy zawodowo, dlatego wybór jest tylko jeden

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach! 

 

Wszystkim uczniom klas ósmych, rodzicom i nauczycielom dziękujemy za przybycie do naszej szkoły. 

Wszystkim uczniom klas ósmych, rodzicom i nauczycielom dziękujemy za przybycie do naszej szkoły.