Półfinał konkursu „Polska Wieś w Europie”

Półfinał konkursu „Polska Wieś w Europie”

W dniach 21–22 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły Monika Sroka, Paweł Dołhan i Serafin Czarny uczestniczyli w półfinale III edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy dla szkół rolniczych „Polska Wieś w Europie”, który realizowany był w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomiu.

Organizatorem Konkursu jest Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce z siedzibą w Warszawie oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z siedzibą w Warszawie.  Patronat nad Konkursem sprawuje Komisarz Unii Europejskiej ds. Rolnictwa oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem Konkursu jest edukacja w dziedzinie nowoczesnego rolnictwa w Unii Europejskiej oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat polityki unijnej dotyczącej rolnictwa i programów unijnych skierowanych do rolników oraz o funkcjonowaniu i strukturze Unii Europejskiej. Nasi uczniowie zajęli szóste miejsce wśród dwunastu szkół biorących udział w półfinale.  Gratulujemy wyniku i godnego reprezentowania szkoły.

Zgodnie z regulaminem konkursu półfinał odbywał się jednocześnie w pięciu miejscowościach. W eliminacjach w Radomiu uczestniczyły reprezentacje ze szkół rolniczych w Chrobrzu, Dobryszycach, Jabłoniu, Korolówce-Osadzie, Okszowie, Oleszycach, Potoczku, Radomiu, Różańcu, Sandomierzu-Mokoszynie, Sichowie Dużym, Siennicy Różanej.