Kulinarne odkrywanie Krakowa

Kulinarne odkrywanie Krakowa

Uczniowie z klasy II i V technikum żywienia i usług gastronomicznych mieli przyjemność uczestniczyć w fascynującej wycieczce do Krakowa w dniach 9 – 10 listopada 2023 r. Pierwszego dnia byliśmy na 30-tej edycji Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA, razem z Targami Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD oraz Targami Wina ENOEXPO. To było prawdziwe święto dla zmysłów, gdzie nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi i innowacyjnymi ofertami wystawców oraz śledzić nowości z dziedziny parku maszynowego. Wystawcy prezentowali imponującą gamę produktów dedykowanych hotelom, obiektom wypoczynkowym, restauracjom i innym lokalom gastronomicznym, a także przysmaki kulinarnego świata.
Nie zabrakło również emocji podczas finału spektakularnego konkursu kulinarnego – Bocuse d’Or. Po krótkiej przerwie, ruszyliśmy do Escape Room, gdzie czekały na nas trudne, lecz pasjonujące zagadki. Wyjście z pokoi pełnych tajemnic stało się nie tylko wspaniałą rozrywką, ale także doskonałą okazją do wspólnego działania w grupie.
Drugiego dnia kontynuowaliśmy naszą kulinarną podróż, zwiedzając Kraków „od kuchni”. Pani przewodnik z pasją oprowadziła nas po najważniejszych miejscach gastronomicznych miasta. Rozpoczęliśmy od Starego Kleparza, czynnego targu istniejącego od XIV wieku. Tam skosztowaliśmy kiełbasy lisieckiej, pischingera, oscypka i chleba prądnickiego. Wizyta w sklepie firmowym Wawel była okazją do degustacji batonika „Danusi”, produkowanego od ponad 100 lat według tej samej receptury. Kulminacją kulinarnej wędrówki był Krakowski obwarzanek, a na zakończenie skosztowaliśmy słynnej krakowskiej zapiekanki, pierwszego w historii „fast fooda” miasta. Fascynujące opowieści Pani przewodnik Marty Pazio-Cebula na temat historii Krakowa z perspektywy gastronomicznej stanowiły niezapomnianą lekcję, która z pewnością pozostanie w pamięci uczniów.

Kliknij i zobacz:

tiktok – fotorelacja z wycieczki – KRAKÓW 2023 r.

tiktok – relacja z targów gastronomicznych