„Pokój dla planety. Planeta pokoju”

„Pokój dla planety. Planeta pokoju”

W dniach 14.11.- 16.11.2023 Szkolny Klub Europejski weźmie udział w festiwalu internetowym „Pokój dla planety. Planeta pokoju” podczas Tygodnia Edukacji Globalnej 2023.

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym.         TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy. Udział w TEG to możliwość włączenia się do globalnej akcji i wspólnego zmieniania świata na lepszy.

Z tej okazji Szkolny Klub Europejski będzie uczestniczył w Festiwalu internetowym „Pokój dla planety. Planeta pokoju” organizowanym przez Centrum Edukacji Europejskiej. Uczniowie zastanowią się, jaki jest związek konfliktów z planetą i jak poprzez drobne działania w szkole przyczyniać się do tego, żeby Ziemia stała się planetą pokoju. Przeanalizują takie zagadnienia jak zmiana klimatu, migracje, nasze kontakty z naturą, czy dbanie o różnorodność biologiczną, a do tego będą ćwiczyć krytyczne myślenie.

Młodzież weźmie udział w webinariach oraz  w grze szkolnej.