105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada w auli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości została rozpoczęta wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. W dalszej części młodzież przedstawiła historię utraty, a następnie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyście wyrecytowane wiersze, przeplatane wspólnym śpiewaniem pieśni narodowych stworzyły wzniosłą i uroczystą atmosferę. Przypomnieliśmy sobie, iż wolność, poświęcenie i honor to wartości, które należy pielęgnować niezależnie od zmieniających się realiów życia. Uroczysty apel został zakończony przez Panią Wicedyrektor Monikę Błaż, która podkreśliła, że wolność jest przywilejem. Bądźmy zatem dumni z bycia Polakami, pielęgnujmy naszą tożsamość narodową oraz spuściznę, którą zostawili ci którzy za Polskę ginęli. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez klasę ITW/TA przy współpracy z uczniami i uczennicami z klas: II TR, IIITMŻ oraz IV TŻ.