Obiad z Generałem Kustroniem

Obiad z Generałem Kustroniem

W czwartek 26 października naszą szkołę odwiedzili uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach. Wspólnie z uczniami klasy drugiej i czwartej technikum  żywienia uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym pod hasłem: „Obiad z Generałem Kustroniem”.

Przyszli kucharze z klasy drugiej przygotowali pyszny bigos , a starsi koledzy z klasy czwartej przybliżyli zgromadzonym sylwetkę generała Józefa Kustronia, wybitnego dowódcy, który jako jeden z pięciu generałów Wojska Polskiego poległ na polu chwały w walce z Niemcami, 16 września 1939r. w bitwie pod Oleszycami.

Po wspólnym obiedzie uczniowie obejrzeli wystawę pod tytułem „Generał Kustroń bohater września 1939 roku”. Mieli możliwość zgłębienia historii naszego regionu i docenienia bohatera tamtych czasów, który poświęcił swoje życie i wykazał się ogromnym bohaterstwem zostając na polu bitwy ze swoimi żołnierzami.

Korzystając z okazji, po skończonym spotkaniu uczniowie klasy VIII, mogli zwiedzić wszystkie zakamarki naszej szkoły. Mieli również możliwość odwiedzenia  nowo otwartej   „ Snoezelen-  sali doświadczania świata”.