Święto Drzewa 2023

Święto Drzewa 2023

26 października uczniowie kl. I TŻ oraz I TWA  uczestniczyli w warsztatach proekologicznych w ramach tegorocznej edycji akcji „Święto Drzewa”. Zajęcia te po raz kolejny zorganizowane zostały na terenie Leśnictwa Kolonia i przeprowadzone przez  p. Ninę Hamułkę – starszego specjalistę SL ds. zagospodarowania lasu w Nadleśnictwie Oleszyce.

Młodzież naszej szkoły miała okazję przypomnieć i utrwalić sobie, jak ważną rolę odgrywają drzewa w przyrodzie i życiu człowieka oraz poznać ogólne zasady dotyczące nasiennictwa i szkółkarstwa leśnego.  Podczas zajęć uczniowie z zainteresowaniem rozpoznawali podstawowe gatunki rodzimych drzew i krzewów leśnych oraz sprawdzali, jak wygląda i czym cechuje się ich drewno.

Podczas warsztatów uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w nagraniu audycji radiowej Katolickiego Radia Zamość pt. „Lasy na Kresach”, prezentując swoje doświadczenia i opinie związane z wykorzystaniem w codziennym życiu płodów runa leśnego, drewna oraz uroków oleszyckich lasów.

Zajęcia zakończyły się spacerem dydaktycznym po szkółce leśnej w słonecznej, jesiennej aurze.

Opiekunowie: Anna Maksymowicz, Elżbieta Dryla.