XVIII Jesienna Giełda Ogrodnicza w Boguchwale

XVIII Jesienna Giełda Ogrodnicza w Boguchwale

XVIII Jesienna Giełda Ogrodnicza w Boguchwale

W dniach 7 i 8 października 2023 uczniowie ZSCKR w Oleszycach wraz z opiekunami uczestniczyli w XVIII Jesiennej Giełdzie Ogrodniczej połączonej z Podkarpackim Świętem Winobrania oraz VII Ogólnopolską Wystawę Królików, IV Ogólnopolską Wystawę Królików Młodych i VI Specjalistyczną Wystawę Królików Wiedeńskich zorganizowanej  przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Wydarzenie to było doskonałą okazją do promocji stoiska szkolnego, na którym uczniowie w zawodzie kucharz pod opieką nauczycieli przygotowali „Szkolną spiżarnię” oraz promocją podkarpackich rolników, sadowników i winiarzy, hodowców królików, jak również zakładów przetwórczych i wszystkich instytucji okołorolniczych, które swym działaniem na co dzień przyczyniają się do rozwoju podkarpackiego rolnictwa.

Zwiedzający i wszyscy zainteresowani doradztwem czy problematyką rolną mogli skorzystać z fachowej wiedzy pracowników PODR i przedstawicieli instytucji okołorolniczych.
Podczas giełdy można było zobaczyć pokaz tłoczenia soku z jesiennych owoców, produkcje garnków glinianych i pokazy florystyczne. Ogromną ofertę przygotowały koła gospodyń wiejskich. W programie znalazła się też promocja nowych odmian ziemniaków i kukurydzy.