Dzień Języka Niemieckiego

Dzień Języka Niemieckiego

Z okazji Europejskiego Dnia  Języków Obcych 26.09.2023  obchodziliśmy Dzień Języka Niemieckiego.

Uczniowie naszej szkoły przekonali się, że język niemiecki to nie tylko gramatyka i słownictwo, ale piękne elementy związane z obyczajami i kulturą niemiecką.

Na uczestników przedsięwzięcia czekały w tym dniu atrakcje takie jak:

Degustacja specjałów niemieckiej kuchni przygotowanej przez młodzież naszej szkoły: Kartoffelsalat – sałatka ziemniaczana, Gummibärchen- żelki, Apfelkuchen – szarlotka. Uczniowie mogli zrobić zdjęcia w „fotobudce” oraz przeglądnąć książki i gazety niemieckie. Całości towarzyszyła w tle muzyka w języku niemieckim.

Udział w Dniu Języka Niemieckiego miał na celu poszerzenie horyzontów oraz rozbudzenie ciekawości krajem naszego najbliższego sąsiada wśród uczniów.

Dzień Języka Niemieckiego zorganizował Szkolny Klub Europejski i Samorząd Uczniowski.

Pragniemy podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w organizację Dnia Języka Niemieckiego, w szczególności uczniom klas 3 Branżowej Szkoły I stopnia, którzy pod okiem Pani Marty Skiby oraz Pani Anny Rychlickiej przygotowali pyszne przekąski.