Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Sapere Aude”

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Sapere Aude”

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Sapere Aude” organizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Zamoyskiego w Jabłoniu i skierowanego do uczniów klas I-IV z Sieci Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Konkurs składał się z dwóch etapów: kwalifikacyjnego i finałowego.  Najlepszy wynik w szkole uzyskał Serafin Czarny z klasy I TRW oraz Katarzyna Poziemska z klasy IV pRŻ, kwalifikując się do finału konkursu zorganizowanego w szkole 19 maja 2023 roku.

Podsumowanie konkursu wraz z ogłoszeniem wyników odbyło się 15 czerwca 2023 roku na platformie Teams. Laureatem konkursu został Serafin Czarny zajmując 9 miejsce na 535 uczestników klas I i II. Katarzyna Poziemska zajęła 25 miejsce na 289 uczestników klas III i IV. Łącznie w konkursie wzięło udział 903 uczestników.

Do konkursu przygotowała uczennicę i ucznia pani Katarzyna Kruk-Babik.

Cele konkursu:

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!