Poznajemy zasady hodowli bydła mlecznego rasy simental

Poznajemy zasady hodowli bydła mlecznego rasy simental

Uczniowie klasy I technikum w zawodzie technik weterynarii odbywali zajęcia praktyczne w gospodarstwie rolnym w Bukowinie u państwa Toborowicz. Właściciele z wieloletnim doświadczeniem i pasją opowiadali uczniom o hodowli bydła mlecznego rasy simental. Dbałość i pielęgnacja bydła przez właścicieli, pozwala na uzyskanie bardzo dobrych wyników w produkcji.  Uczniowie zapoznali się z zakresem informacji monitorowanego stada, które posiada duży potencjał rozwojowy. Mieli także możliwość wypróbowania swoich sił przy udoju za pomocą robota udojowego. Próba się udała i skosztowano mleka prosto od „robota”. Ogromną radość przyszłym weterynarzom sprawiły przebywające w gospodarstwie  zwierzęta: około 15 kotów, psy głównie border collie oraz konie, w tym tygodniowy źrebak.

Dziękujemy państwu Toborowiczom za ciekawą lekcję zootechniki i liczymy na dalszą współpracę.