Udział uczniów w Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Udział uczniów w Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Uczniowie klasy I Technikum w zawodzie technik weterynarii i technik rolnik wzięli udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Młodzież miała możliwość aktywnego uczestnictwa w wielu różnorodnych wykładach, pokazach oraz grach.

Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się warsztaty:

1. Tajemnice ssaków – warsztaty teriologiczne.
2. Bushcraft z elementami survivalu.
3. Praca węchowa dla psa.
4. Szkielety małe i duże.
5. Warsztaty masażu relaksacyjnego psów i kotów.
6. Bezpieczne wykonanie oprysku rolniczego.
7. Druk 3D w inżynierii mechanicznej i spożywczej.
8. Co należy wiedzieć o egzaminie maturalnym z matematyki? Wykład przedstawiciela Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Następnie zwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej – jeden z największych skansenów w Polsce, dzięki czemu „przenieśli się w czasie” i poznali obrzędy oraz tradycje ludzi minionej epoki. Odwiedzający miasteczko zobaczyli ekspozycje m.in. zakładu fryzjerskiego, sklepu żelaznego, kuchni żydowskiej, poczty, trafiki, piwiarni, domu burmistrza oraz warsztatów – kołodzieja, szewca i cholewkarza. 

Uczniowie spełnili marzenia o lataniu i pokonywaniu grawitacji w „Strefie Wysokich Lotów” w Lublinie.