Piąta edycja konkursu „Pochwal się talentem”

Piąta edycja konkursu „Pochwal się talentem”

Pasja to potężna moc, która pozwoli przezwyciężyć wszystkie trudności. Jeśli kochasz to, co robisz, znajdziesz sens swojego życia — i  nieważne, co nim będzie, ważne, abyś robił to, co kochasz.

Krzysztof Puwalski

Gratulujemy uczniom, którzy wzięli udział w zmaganiach i pochwali się talentami i pasjami . Celem konkursu było pokazanie często skrywanych talentów, pasji i zainteresowań.  To one często napędzają nas i dają dużo radości. Gratulujemy uczestnikom talentu i odwagi!
Jury konkursu miało naprawdę ogromny dylemat z przyznaniem miejsc. Dlatego w tym roku 28 kwietnia 2023 r. przydzielone zostały one trochę nietypowo.

Pierwsze miejsce otrzymał Hubert Czyrak z klasy II TMŻ, który pokazał pasję do sportu, do podnoszenia ciężarów, do ciężkiej pracy nad swoim ciałem, ale i umysłem. Pokazał upór w dążeniu do celu, a efekty są zdumiewające.
Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego talent i pasję Huberta: https://vm.tiktok.com/ZGJukA4aH/

Drugie miejsce otrzymał Gabriel Borysowicz z klasy II TMŻ, nasz zeszłoroczny zwycięzca konkursu “Pochwal się talentem”. Gabryś znów pokazał pełen profesjonalizm w tym co robi. Świetne ujęcia min. z dronu, montaż i muzyka wszystko współgra idealnie. Gabriela pasjonują maszyny rolnicze oraz kamerowanie i montowanie filmów. Dodatkowo Gabryś bardzo często pełni funkcję szkolnego fotografa robiąc zdjęcia podczas różnych wydarzeń i uroczystości szkolnych.
Link do filmu: https://youtu.be/ir_jvl8RGFQ

Drugie miejsce ex aequo otrzymał Paweł Lentowicz z klasy III BS k za ukazanie pasji do haftu diamentowego, czyli tworzenia obrazów z małych różnobarwnych koralików. Stworzenie takich prac trwa wiele tygodni, a nieraz wiele miesięcy. Wymaga cierpliwości, uporu i dokładności.
Link do filmu:https://youtu.be/mDRUVCA6nKw

Kolejne drugie miejsce dla Justyny Rogoży z klasy I TŻ za pokazanie pasji do pieczenia ciast i tortów. Justyna jest dopiero w pierwszej klasie, a już może pochwalić się wspaniałymi wypiekami. Myślimy, że uczennica rozwinie swój talent w naszej szkole.
Link do filmu: https://youtu.be/dsnXCg3ylMI

Drugie miejsce otrzymała również Oliwia Petranik z klasy I TŻ za pokazanie pasji i talentu do robienia makijażu tradycyjnego i artystycznego. Oliwia ma zmysł artystyczny, lubi również rysować, ma już sukcesy na swoim koncie – otrzymała wyróżnienie w wojewódzkim konkursie pt. „Literackie spotkania z tekstami kultury”
Link do filmu:  https://youtube.com/shorts/Nea-SChJna8?feature=share

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody rzeczowe o łącznej wartości ponad 700 zł.

 Zapraszamy za rok do szóstej edycji konkursu „Pochwal się talentem”

Organizatorzy: Marta Skiba i Marta Zawitkowska