Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka (ang. no backpack day) przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych.

Jest doskonałą odskocznią od szkolnej codzienności.

Dnia 14 kwietnia 2023, SZKOLNY SAMORZĄD UCZNIOWSKI zorganizował Dzień bez plecaka. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością o czym można się przekonać na zdjęciach. W celu zastąpieniu plecaka posłużyć może dosłownie wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, pudełko, taczka czy drapak dla kota. Uczniowie, którzy brali udział w Dniu bez plecaka, byli zwolnieni z odpytywania. Cała społeczność szkolna miło spędziła czas lekcyjny.