Finał wojewódzkiego konkursu „Literackie spotkania z tekstami kultury”

Finał wojewódzkiego konkursu „Literackie spotkania z tekstami kultury”

Oliwia Petranik – uczennica I klasy Technikum Żywienia dołączyła do grona zwycięzców III edycji konkursu „Literackie spotkania z tekstami kultury” organizowanego przez Sekcję Dydaktyków Koła Naukowego Polonistów w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego celem było napisanie wiersza lub stworzenie kolażu inspirowanego twórczością poetycką Wisławy Szymborskiej. W obu kategoriach przyznano 3 nagrody główne oraz jedno wyróżnienie. W kategorii kolaż Oliwia zdobyła wyróżnienie za pracę plastyczną inspirowaną wierszem „Pierwsza fotografia Hitlera”, którą przygotowała pod kierunkiem polonistki Anny Kubrak. Jak podkreślają organizatorzy, konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z Podkarpacia, o czym świadczy wysłanie kilkudziesięciu prac w tym wierszy i kolaży. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.

Gratulujemy sukcesu naszej uzdolnionej uczennicy!