Udana akcja zbiórki krwi!

Udana akcja zbiórki krwi!

29.03 w Naszej szkole odbyła się kolejna zbiórka krwi zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas wraz parafią pw. Najświętszej Marii Panny w Oleszycach. Zbiórka była poprzedzona prelekcją dla całej społeczności szkolnej dn. 22.03 na temat krwi i jej znaczenia dla życia i zdrowia, poprowadzonej przez panią Renatę Kozioł. Z kolei dn. 27.03 odbyła się kawiarenka dla krwiodawców przygotowana przez klasy III TŻ pod kierunkiem pani Beaty Kuczek – Niechaj oraz klasy IV TŻg pod kierunkiem pani Agaty Dudzińskiej. Punktem kulminacyjnym była zbiórka krwi przeprowadzona przez ekipę wyjazdową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa.
Chęć udziału w akcji zgłosiło 39 osób, z czego 30 osób po kwalifikacji lekarza oddało pełną krew, co daje w sumie 13,5 litra krwi. Wśród osób oddających krew byli uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy administracji Naszej szkoły oraz osoby zachęcone plakatami i ogłoszeniami w całej okolicy.
Zbiórka przebiegła w przyjaznej atmosferze, a na uczestników zbiórki czekała kawa serwowana przez Honaratę Malec oraz Honoratę Węgrzyn z IV TŻg oraz przepyszne ciasto wypieczone przez Agatę Ohirko z kl. ITŻ. Wszyscy uczestnicy zbiórki otrzymali również drobne upominki z podziękowaniem
i życzeniami na zbliżające się święta od SKC.