Operacja Czysta Rzeka

Operacja Czysta Rzeka

22 kwietnia 2023 r. w Oleszycach odbędzie się Operacja Czysta Rzeka. Społeczna akcja sprzątania rzeki Przerwy i jej okolic będzie prowadzona przez 37 DSH „Leśne Sowy” Oleszyce i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach oraz  z przedstawicielami Nadleśnictwa Oleszyce. Chcemy wspólnie ze społecznością lokalną Miasta i Gminy Oleszyce zadbać o nasze najbliższe środowisko, z którego korzystamy i w którym na co dzień żyjemy. W piękny wiosenny czas, gdy przyroda budzi się do życia, wyruszymy na pomoc naszej przyrodzie i żyjącym tu zwierzętom.

Naszym działaniem chcemy zachęcić społeczność lokalną do segregacji odpadów, dbania o naturalne środowisko oraz uwrażliwić na piękno otaczającej nas przyrody.

Zachęcamy do wspólnego sprzątania naszej rzeki Przerwy.

Odpowiedzialni na terenie Oleszyc: Anna Hamułka- Bosak, Jerzy Bosak, Maria Baran.