Technik weterynarii – praktyczna nauka zawodu

Technik weterynarii – praktyczna nauka zawodu

Uczniowie klasy 1 Technikum w zawodzie technik weterynarii po raz pierwszy i zapewne nie ostatni wzięli udział w zajęciach praktycznych u pracodawców, właścicieli firmy Usług Rekreacyjnych, Państwa Magdaleny i Pawła Połynkiewiczów, z którymi 16.02.2021 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy. Przyszli weterynarze zapoznali się z organizacją hodowli w stadninie koni, uczestniczyli w organizowaniu  i technicznym wykonaniu prac takich jak: zapoznanie z końmi i ich zachowaniem, zrozumieniem ich „mowy”, karmieniem, czyszczeniem, prawidłowym osiodłaniem konia oraz krótką przejażdżką w siodle. Każdy miał okazję spróbować swoich sił w jeździectwie. Wspólnie z nauczycielem przedmiotów zawodowych weterynaryjnych – panią Beatą Morchonowicz i wychowawcą klasy 1TRW młodzież spędziła czas przy grillu i lodach. Pogoda dopisała, a uśmiech nie schodził z twarzy 🙂