XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

W dniu 17.03.2023 r. uczniowie z klas 2 TMŻ, 3 TMŻ i 3R/K uczestniczyli XXVIII targach Agrotech. Zorganizowane w Kielcach Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej pozwalały zwiedzającym na zapoznanie się z nowymi rozwiązaniami w rolnictwie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa ciągników, kombajnów i maszyn rolniczych. Popularnością cieszyły się ciągniki i kombajny na gąsienicach, prezentowali je John Deere, Claas, Case IH, New Holland, Landini.

Podczas zwiedzania uczniowie klasy II i III technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz klasy III BS w zawodzie rolnik  mogli odwiedzić stoiska polskich producentów maszyn rolniczych. Stoiska z bogatą ofertą przygotowali m.in. Pronar, Agro-Masz, Hydro–Masz, Metal–Tech, Zasław, Euromilk, Akpil, Bury, Krukowiak.

Opiekunami wyjazdu byli: A. Nieckarz i R. Brudniak.