W KRĘGU TRZECH KULTUR ŚWIAT POZOSTAWIONY WEDŁUG TOMASZA MICHALSKIEGO

W KRĘGU TRZECH KULTUR  ŚWIAT POZOSTAWIONY WEDŁUG TOMASZA MICHALSKIEGO

12 marca 2023 r. w MGOK w Oleszycach otwarto wystawę fotografii Tomasza Michalskiego. Pan Tomasz Michalski jest absolwentem Naszej szkoły. Z zamiłowania fotoreporter naszej pięknej okolicy. Jak sam o sobie mówi w jego kręgu zainteresowań jest okolica w odległości 1000 kroków od domu.

Współautor albumów: „Roztocze” 2021 r. oraz „Radruż.  Cerkiew w przestrzeni pogranicza” 2023 r.

„…w rzeczach małych i mało efektownych poszukuje ducha miejsca i czasu, i co najważniejsze: dokumentuje dla pamięci, jak wielokrotnie wspomina w rozmowach, dla pamięci swojej i kolejnych pokoleń.”

Robert Gmiterek

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy w MGOK w Oleszycach.

Społeczność  naszej szkoły w pierwszy dzień wiosny skorzystała z zaproszenie MGOK w Oleszycach i obejrzała wystawę oraz wysłuchała fotograficznej opowieści Pana Tomasza Michalskiego. Autorowi zdjęć serdecznie dziękujemy, za to, że „przeniósł” nas w zapomniany świat naszych przodków, w krąg kultury Polskiej, Ukraińskiej i Żydowskiej.