Świąteczne kolędowanie

Świąteczne kolędowanie

Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek to piękny zwyczaj, który od wieków przyczynia się do tego, że okres Bożego Narodzenia jest dla nas tak niezwykłym. Celem ogólnym uroczystości było poznanie bogactwa polskiej tradycji kolędniczej i uwrażliwiamy, przede wszystkich młodych ludzi, na jej piękno. Uczniowie klasy IV p RŻ zapoznali społeczność  szkolną z historią i powstawaniem kolęd oraz pastorałek.
W ten magiczny czas, warto zwolnić choć na chwilę i pomyśleć o tych, których nie ma już wśród nas, a zawsze będą w naszej pamięci i sercu. Dla nas taką osobą jest nasz uczeń i kolega śp. Sebastian.
Sebastianowi i wszystkim którzy już nie zasiądą z nami przy wigilijnym stole dedykujemy „Kolędę dla nieobecnych” https://youtu.be/ZpGC7zKq7lI 

Wspólne kolędowanie było również okazją okazją do ogłoszenia wyników  i wręczenia nagród za udział w konkursie bożonarodzeniowym „Piernikowa ozdoba choinkowa”. Konkurs ten stał się już przedświąteczną tradycją w naszej szkole. Wyczarowywanie magicznych kształtów i piernikowych ozdób sprawiło wiele satysfakcji i radości uczestnikom konkursowych zmagań.

Powołana Komisja obiektywnie oceniła prace i wyłoniła zwycięzców.

Wszystkie prace odznaczały się kreatywnością. Jury po burzliwych obradach zdecydowało:

I miejsce – Martyna Richter i Emilia Banaś z klasy 2 TMŻ,

II miejsce – Paweł Lentowicz z klasy 2 K/R,

III miejsce – Magdalena Hypiak- Mełech i Hubert Czyrak z klasy 2 TMŻ

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy.

Zwycięzcom gratulujemy i wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.