Mikołajki w Filharmonii Podkarpackiej

Mikołajki w Filharmonii Podkarpackiej

„Najbardziej cenną rzeczą, jaką możesz komuś dać jest… czas – dajesz mu w ten sposób cząstkę swojego życia,

której już nie odzyskasz”.

Grudzień to czas oczekiwania na ponowne narodzenie Jezusa Chrystusa, czas, kiedy uciekamy myślami do spotkań z najbliższymi i wspólnego kolędowania przy wigilijnym stole. Święta coraz bliżej, więc to doskonały czas, aby zacząć kolędować już teraz, dlatego tegoroczne mikołajki rozpoczęliśmy śpiewająco! Uczniowie klasy I Technikum w zawodzie technik rolnik i technik weterynarii wraz z Panią Dyrektor oraz wychowawcą, poczuli magię świąt na wyjątkowym, mikołajkowym koncercie „Christmas Party” w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Najsłynniejsze bożonarodzeniowe utwory zostały wykonane przez gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej – Panią Annę Serafińską i Pana Mieczysława Szcześniaka, okraszone niezwykłymi brzmieniami wznieconymi przez orkiestrę, zaaranżowanymi i opracowanymi przez Pana Pawła Steczka. Lekcją o człowieczeństwie była oparta na prawdziwych wydarzeniach, wzruszająca i inspirująca historia księdza Jana Kaczkowskiego. Idei filmu „Johnny” przyświeca myśl, płynąca z morału – najcenniejsze, co możemy podarować drugiemu człowiekowi to czas. Mikołajki to wyjątkowy dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami, w których nie może zabraknąć czekolady. Tak było i tym razem podczas warsztatów w „Pijalni Czekolady – M.Pelczar Chocolatier” w Rzeszowie. Miłośnicy czekolady otuleni jej zapachem, poznali historię, proces produkcji od ziarna do tabliczki, mieli również okazję ozdabiania wyrobów czekoladowych. Niepowtarzalna, słodka atmosfera sprawiła, że na twarzach pojawił się uśmiech, a w sercach zagościła radość oraz dziecięca beztroska.