Święto Drzewa 2022

Święto Drzewa 2022

28 października uczniowie kl. IBS r oraz I TR naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach proekologicznych w ramach tegorocznej edycji akcji „Święto Drzewa”. Zajęcia te zorganizowane zostały na terenie Leśnictwa Kolonia i przeprowadzone przez  p. Ninę Hamułkę – specjalistę SL ds. zagospodarowania lasu w Nadleśnictwie Oleszyce.

Młodzież naszej szkoły miała okazję poznać ogólne zasady dotyczące nasiennictwa i szkółkarstwa leśnego oraz przypomnieć i utrwalić sobie, jak ważną rolę odgrywają drzewa w przyrodzie i życiu człowieka. Podczas zajęć uczniowie z zainteresowaniem rozpoznawali podstawowe gatunki drzew i krzewów oraz sprawdzali, jak wygląda i czym cechuje się ich drewno.

Zajęcia zakończyły się spacerem dydaktycznym po szkółce leśnej w słonecznej, jesiennej aurze.