Przygoda z Kulinarnym Pucharem Polski

Przygoda z Kulinarnym Pucharem Polski

W dniach 25-27 września br. uczennice kl. III TŻ (uczestniczące w Festiwalu Ryb z Roztocza przy obsłudze konkursu nominowanego do Kulinarnego Pucharu Polski „Smaki Galicji”) pod opieką pani Agaty Dudzińskiej i Beaty Kuczek – Niechaj wzięły udział w wycieczce do Poznania. Głównym celem wycieczki był udział w targach POLAGRA 2022  w ramach, których mieliśmy możliwość poznania nowinek w świecie gastronomii, obejrzenia co słychać u lokalnych producentów żywności podczas wydarzenia „Smaki Regionów” oraz obserwacja prestiżowego konkursu kulinarnego, podczas którego wybierano najlepszego kucharza roku. W konkursie startowały dwie drużyny z Podkarpacia – zwycięscy „Smaków Galicji”. Zaprzyjaźnione zespoły mogły liczyć na nasz gorący doping, co wzbudziło podziw nie tylko jury, ale i innych drużyn konkursowych. Podczas wycieczki udało nam się również zwiedzić piękne miasto Poznań, poznać jego historię oraz skosztować oryginalnych rogali świętomarcińskich.