Parafialno-Gminne Święto Plonów w Oleszycach

Parafialno-Gminne Święto Plonów w Oleszycach

Tradycyjnie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach nie mogło zabraknąć na Parafialno-Gminnym Święcie Plonów. Rolnicy za zebrane plony dziękowali podczas mszy świętej, a następnie w korowodzie dożynkowym z pocztami sztandarowymi, wieńcami, gospodarzami święta, zaproszonymi gośćmi, samorządowcami, radnymi i mieszkańcami powiatu udali się na stadion miejski. Podczas uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Maria Baran, zapoznając z ofertą edukacyjną szkoły oraz nowym kierunkiem kształcenia w Technikum – technikiem weterynarii, który będzie realizowany w roku szkolnym 2022/2023.  Szczególnie miłe były spotkania z absolwentami, którzy z nostalgią wspominają lata nauki oraz doceniają ciągły rozwój szkoły. Z chęcią skosztowali przygotowanych wypieków: kapuśniaczków, muffinek szpinakowych i marchewkowych,  jak i jabłek z naszego szkolnego sadu.