„Mediacje w edukacji”

„Mediacje w edukacji”

Zakończyły się warsztaty dla naszych uczniów „Mediacje w edukacji”- element projektu “Klimat szkoły. Tworzymy go razem” współfinansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Celem warsztatów było zwiększenie poziomu wiedzy uczniów na temat procedur mediacyjnych i konieczności ich przestrzegania oraz zwiększenie własnych umiejętności komunikacyjnych a także otwartości na dialog i okazywania empatii. W kwietniu zrealizowano również szkolenie online dla rodziców. Natomiast ostatnim punktem udziału szkoły w projekcie będzie szkolenie Rady Pedagogicznej z zakresu technik mediacyjnych.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach składa serdeczne podziękowania dla Pani Igi Rzyśkiewicz – trenerki Instytutu Edukacji Pozytywnej za przygotowanie i przeprowadzenie niezwykle interesujących warsztatów dla uczniów naszej  szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dla młodzieży, rodziców oraz nauczycieli na platformie e-learningowej Mediuj w szkole .