Stażyści w Hiszpanii na półmetku praktyk

Stażyści w Hiszpanii na półmetku praktyk

Kolejna już grupa uczniów naszej szkoły realizuje praktyki w hiszpańskich przedsiębiorstwach w ramach projektu programu Erasmus + „Kompetencje zawodowe w europejskim wymiarze”. Praktyki odbywają uczniowie zawodów technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Rolnicy w ekologicznym gaju oliwnym poznają przy tym specyfikę funkcjonowania gospodarstwa w odmiennej strefie klimatycznej. Obserwują organizację pracy i wdrażają ekologiczne rozwiązania, stosowane w produkcji rolniczej w Hiszpanii. Technicy mechanizacji rolnictwa rozwijają swoje umiejętności praktyczne od okiem tutorów w warsztatach zajmujących się głównie naprawą sprzętu rolniczego.  Technicy żywienia poznają śródziemnomorskie tajniki gotowania, w których pod dostatkiem owoców morza, a jak zatęsknią za polskim jedzeniem, to zadziwiają Hiszpanów wykonanymi pierogami.

Podczas pobytu w klimatycznym miasteczku Ubeda praktykanci znajdują też czas na podziwianie zabytków, odpoczynek, degustację typowych dań kuchni hiszpańskiej.

Szczegółową relację z praktyk można zobaczyć na Facebook