XIV. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami

XIV. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami

W dniach 8-14 listopada obchodziliśmy „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”, propagujący ideę przedsiębiorczości, rozwój kompetencji zawodowych oraz lepsze rozumienie zasad biznesowych wśród młodych ludzi. W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się szkolenia, wykłady, webinaria.
W dniu 9 listopada uczestniczyliśmy w  webinarium  pod hasłem „Bądź przedsiębiorczy – wystartuj z głową” oraz „Zawodowe jutro – ścieżka kariery w IT”, zorganizowanym przez Centrum Rozwoju Talentów z Gdańska.  Dowiedzieliśmy  się więcej o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, plusach i minusach bycia przedsiębiorcą oraz o tym, co decyduje  o sukcesie firmy. Poznaliśmy przyszłościowy świat IT, możliwości  realizacji kariery w tej branży.

Dzień później doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie, zaznajomili nas z  warunkami i procedurą  otrzymania dotacji z Urzędu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej. Poznaliśmy formę aktywizacji  jaką jest staż z urzędu oraz, czym kierować się planując własny rozwój zawodowy.

Kolejne spotkanie poświęcone było tematom związanym z zakładaniem i rozwijaniem własnej działalności gospodarczej, budowaniem sieci kontaktów w nowych pandemicznych realiach, oraz możliwościom  finansowania własnej działalności  np. uzyskania preferencyjnego kredytu bankowego.

Działania przeprowadzone w ramach „Tygodnia przedsiębiorczości” były dla nas nieocenionym źródłem inspiracji i motywacji i wiedzy związanej ze światem biznesu.