Erasmus Days & Dia español

Erasmus Days & Dia español

Dzień hiszpański  w naszej szkole  obchodzony był w ramach ogólnoświatowego wydarzenia Erasmus Days i miał na celu upowszechnienie efektów projektu „Kompetencje zawodowe w europejskim wymiarze”, realizowanego w latach 2020-2022 w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Pierwsza  grupa stażystów, odbywających praktykę zawodową w maju 2021 roku, dzieliła się z kolegami ze szkoły swoimi wrażeniami z pobytu w Hiszpanii. Była to okazja do poznania hiszpańskich tradycji, zwyczajów, smaków, a także kultury śródziemnomorskiej. Uczniowie kierunków gastronomicznych przygotowali typowo hiszpańskie przekąski: tostados, magdalenki, arroz con leche. Można było obejrzeć pamiątki przywiezione z Hiszpanii, a przede wszystkim porozmawiać na temat staży zawodowych. Stażyści zaprezentowali fotorelację z praktyk, przedstawiając miejsca swoich praktyk, jak też zabytki Hiszpanii.