Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszej w Polsce i Europie instytucji oświatowej. Powstanie Komisji Edukacji Narodowej było podstawą nowoczesnej edukacji, która jest wspólnym dobrem i pozwala rozbudzać uczniowskie pasje, rozwijać zainteresowania, poszerzać kompetencje kluczowe, zawodowe, kształtować osobowość młodego człowieka.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom Administracji i Obsługi  szerokich skrzydeł, rozwijających uczniowskie pasje i talenty, nieustającej energii w rozpalaniu edukacyjnej pochodni,  wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości z osiągnięć w pracy zawodowej.

Niech podejmowany trud będzie źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Maria Baran

dyrektor

Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach