82. rocznica bitwy pod Oleszycami

82. rocznica bitwy pod Oleszycami

17  września uczniowie, poczet sztandarowy, dyrektor szkoły, uczestniczyli w uroczystościach poświęconych 82. rocznicy bitwy pod Oleszycami, która rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach. Po mszy świętej delegacje złożyły przed pomnikiem gen. Józefa Kustronia wiązanki kwiatów i zniczy w hołdzie pomordowanym, żołnierzom 21 Dywizji Piechoty Górskiej i ich dowódcy generała Józefa Kustronia.

W obchodach wzięli udział m.in. burmistrz miasta i Gminy Oleszyce, 1 Batalion Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, leśnicy z Nadleśnictwa Oleszyce, Dyrektorzy szkół z terenu MiG Oleszyce wraz z uczniami, Kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych i stowarzyszeń, poczty sztandarowe oraz lokalna społeczność.