DNI OTWARTYCH KOSZAR

DNI OTWARTYCH KOSZAR

28 września  uczniowie klasy 3pRŻ uczestniczyli w  akcji Wojsk Obrony Terytorialnej „Dni Otwartych Koszar” skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda służba wojskowa, co stanowi trzon 34 Batalionu Lekkiej Piechoty  w Jarosławiu i dowiedzieć się wiele  o służbie wojskowej, szkoleniu  i ćwiczeniach. Podczas wydarzenia dostępne było także stoisko promocyjne           3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej dla chętnych do wstąpienia do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

W programie wydarzenia były m.in. pokaz statyczny sprzętu: indywidualnego uzbrojenia, optycznego i wyekwipowania, uzbrojenia zespołowego np. LMP oraz pokaz dynamiczny: strzelanie z karabinków ASG, udzielanie pierwszej pomocy, elementy walki wręcz.