Warsztaty ceramiczne w „Outlecie Manufaktury Bolesławiec”

Warsztaty ceramiczne w „Outlecie Manufaktury Bolesławiec”

27.09. 2021 roku wychowankowie internatu wraz z wychowawcami i uczniami z klasy 2 Technikum w zawodzie kucharz, 1 Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz, 3 Technikum w zawodzie hotelarz  w ramach zajęć artystyczno-dekoratorskich udali się na warsztaty ceramiczne do „Outletu Manufaktury Bolesławiec” w Tereszynie. Uczestnicy poznali tajniki zdobienia naczyń bolesławiecką metodą stempelkową oraz mieli okazję sprawdzić swój kreatywny potencjał podczas ozdabiania kubków. Następnym puntem wycieczki było zwiedzanie urokliwego, artystycznego miasteczka, Kazimierza Dolnego. Zdecydowanie za szybko minął słoneczny czas odkrywania tajemnic nadwiślańskich terenów, o których z wielką pasją opowiadała pani przewodnik, będąca również historykiem sztuki i artystką rzeźbiącą w drewnie. Rynek, czyli serce Kazimierza Dolnego wraz z otaczającymi go kamienicami zachwycił uczniów, którzy zadawali wiele pytań związanych z jego historią.  Młodzież odwiedziła również pozostałości po średniowiecznym zespole obronnym, składającym się z ruin zamku oraz baszty, z której roztacza się piękny widok na okolicę.  Spacer uliczkami miasta był również okazją do zobaczenia wąwozu lessowego: Wąwozu Korzeniowy Dół oraz najstarszych organów w Polsce.

W radosnej atmosferze i z zakupionymi drożdżowymi wypiekami w kształcie koguta, związanego z kazimierską legendą wróciliśmy do domów.