AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021”

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021”

Po raz  kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska. Lata 2020-2021 to dalej czas pandemii, który w znacznym stopniu wpłynął na nasze codzienne życie. Ten czas nie pozostał także obojętny dla natury. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od lockdownowej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, co dodatkowo wpłynęło na ilość śmieci w naturze. Dlatego hasło tegorocznej Akcji brzmi: Myślę, więc nie śmiecę”.

Młodzież z klasy I i III Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz oraz II Technikum w zawodzie  technik żywienia i usług gastronomicznych  wraz z opiekunami dała dobry przykład pozostałym uczniom, zebrała  i posegregowała śmieci w okolicy szkoły. W tym roku do akcji włączyli się również wychowankowie internatu.