Dożynki Powiatowe w Oleszycach

Dożynki Powiatowe w Oleszycach

W ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się Dożynki Powiatowe w Oleszycach. Rolnicy za zebrane plony dziękowali podczas mszy świętej, a następnie w korowodzie dożynkowym z pocztami sztandarowymi, wieńcami, gospodarzami święta, zaproszonymi gośćmi, samorządowcami, radnymi i mieszkańcami powiatu udali się  na stadion miejski. Wśród stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, doradców rolniczych, twórców ludowych, rękodzielników w atmosferze muzyki folkowej nie mogło zabraknąć również stoiska z ofertą kształcenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach. Szczególnie miłe były spotkania z absolwentami, którzy z nostalgią wspominali nauczycieli, wychowawców oraz lata spędzone w szkolnych ławkach. Z chęcią skosztowali kompotu z ekologicznych jabłek z naszego sadu, wypieków i przystawek.