Uroczyste zakończenie roku szkolnego2020/2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego2020/2021

W piątek 25 czerwca 2021 r. w auli Zespołu Szkół w Oleszycach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 oraz pożegnanie klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia. Tradycyjnie uroczystość  rozpoczęła się  mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 8.30, której przewodniczył proboszcz ksiądz kanonik Józef Dudek. Dalszy ciąg podsumowania rocznej pracy szkoły miał miejsce w auli szkolnej, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Swoją obecnością zaszczycili nas pan Mariusz Pieróg Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, pan Mirosław Turza przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół w Oleszycach, pani Alicja Obirek przewodnicząca Rady Rodziców Technikum nr 1 w Oleszycach oraz rodzice uczniów.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Maria Baran, która przywitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i pracowników, a w szczególności uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia w zawodach kucharz, rolnik oraz operator maszyn leśnych, którzy odebrali świadectwa ukończenia szkoły.
Dyrektor Zespołu Szkół pani Maria Baran, podsumowała działalność wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńczą szkoły w roku szkolnym 2020/2021 oraz podziękowała nauczycielom, wychowawcom, pracownikom za trud i wysiłek codziennej pracy, dbanie zarówno o edukację jak i wychowanie. Następnie głos zabrał pan Mariusz Pieróg Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, który powitał zebranych, odczytał list Wicestarosty Lubaczowskiego, podziękował dyrekcji, gronu pedagogicznemu, społeczności szkolnej za pracę, zaangażowanie oraz złożył wszystkim życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku. W dalszej części słowa podziękowania skierował do zebranych pan dyrektor  Technikum nr 1 i Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 Mariusz Frant. Słowa uznania i podziękowania  za pracę, zaangażowanie, liczne przedsięwzięcia realizowane w szkole oraz życzenia młodzieży, nauczycielom i pracownikom szkoły udanego wypoczynku złożyli Przewodniczący Rady Rodziców pan Mirosław Turza oraz pani Alicja Obirek.

Był to szczególny dzień dla tegorocznych abiturientów Branżowej Szkoły I stopnia, którzy żegnali się z nami po okresie trzyletniej nauki. Był to czas, w którym nie tylko zdobywali wiedzę i kwalifikacje zawodowe, ale też okres zawierania przyjaźni i zdobywania wielu doświadczeń. Pani dyrektor Maria Baran oraz pan dyrektor Mariusz Frant wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyli świadectwa, dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki i wyróżnili się w pracy na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego. Życzymy powodzenia w dorosłym życiu i mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi w Branżowej Szkole II stopnia czy kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Podczas uroczystości przedstawiono wyniki szkolnego konkursu Pochwal się talentem 2021, wręczono puchar za I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej „Dni Lubaczowa 2021” oraz podsumowano projekt edukacyjny Do(ceń) wodę”.

Na koniec uroczystości uczniowie klasy II p RŻ przedstawili część artystyczną, przygotowaną przy pomocy wychowawców pana Pawła Paryniaka oraz pani Agnieszki Niemiec.

Z okazji nadchodzących wakacji życzymy bezpiecznego wypoczynku, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2021/22.