Finał projektu ekologicznego „Do(ceń) wodę”

Finał projektu ekologicznego „Do(ceń) wodę”

Projekt ekologiczny w ramach ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”, którego organizatorem było wydawnictwo Nowa Era, został zakończony. Pomysł na oszczędzanie wody przez zamontowanie zbiornika na deszczówkę i aranżacja przyszkolnego terenu zieleni został nagrodzony przez jury konkursu grantem w wysokości 1000 zł. Młodzież z klasy III BS rolnik wraz z nauczycielami i  pracownikami szkoły we współpracy z podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oleszycach zrealizowała zaplanowane działania. Celem projektu, koordynowanego przez panie: Agnieszkę Kapel, Alicję Obirek i Annę Kubrak, było propagowanie postaw ekologicznych przez racjonalne wykorzystanie deszczówki, popularyzacja upraw łąki kwietnej, zgłębienie wiedzy z zakresu botaniki oraz uwrażliwienie na potrzebę dbanie o zasoby wodne. Artystycznym wyrazem idei projektu był mural wykonany przez panie: Marię Serkis i Katarzynę Kruk – Babik. Dziękujemy serdecznie za udział w projekcie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.