Wakacje z WOT

Wakacje z WOT

10 maja 2021 r. w Zespole Szkół w Oleszycach odbyło się spotkanie promocyjne przeprowadzone przez 34 batalion lekkiej piechoty z Jarosławia, wchodzący w skład 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kampania informacyjna dotycząca projektu WAKACJE z WOT, skierowana jest  do uczniów od 18 roku życia oraz nauczycieli, którym oferuje możliwość odbycia przeszkolenia wojskowego bez konieczności rezygnacji ze szkoły, a czas wakacji jest do tego idealnym momentem.

Podczas  spotkania przybliżone zostały  informacje z zakresu zadań, historii i koncepcji powstania WOT, film prezentujący tradycje jakie kultywuje 3 PBOT, został zaprezentowany sprzęt wojskowy oraz udzielone zostały odpowiedzi na wszystkie pytania zadane przez uczestników spotkania.

 

Idea WOT „Zawsze gotowi, zawsze blisko” są bliskie sercom naszych uczniów którzy licznie odpowiedzieli na apel, aby wstąpić w szeregi wojska i zostać żołnierzem Rzeczpospolitej Polskiej. Wszystkim życzymy powodzenia!!!