Wiosenne Targi Innowacji, II Dzień Pola

Wiosenne Targi Innowacji, II Dzień Pola

Uczniowie Zespołu Szkół w Oleszycach w ramach zajęć praktycznej nauki zawodu uczestniczą w Wiosennych Targach Innowacji oraz w II Dniu Pola, które odbędą się 6 czerwca 2021 r. Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

W wydarzeniu będą uczestniczyć firmy naukowo-badawcze, uczelnie wyższe, firmy nasienne, chemiczne zajmujące się produkcją środków ochrony roślin, nawozów, podłoży ogrodniczych, systemów nawodnień i magazynowania wody, a także drobnego sprzętu ogrodniczego.

Przewiduje się pokazy przygotowania i aranżacji rabaty, doboru gatunków roślin ozdobnych na dane stanowisko, doboru kolorystycznego roślin.

W programie przewidziano również konferencję „Ogród w warunkach niedoboru wody”.

II Dzień Pola odbędzie się na terenie pola doświadczalnego przy ul. Techniczna 4 Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Głównym celem II Dnia Pola będzie prezentacja doświadczeń prowadzonych na 18 ha polu doświadczalnym Ośrodka, zaprezentowanie dorobku polskiej hodowli roślin oraz osiągnieć instytutów naukowych, uczelni i podmiotów obsługujących rolników.

Program tegorocznych II Dni Pola jest bardzo bogaty. Przewiduje liczne pokazy, przede wszystkim postępu genetycznego roślin uprawnych, najnowszych rozwiązań mechanizacyjnych, pokaz wypieku pieczywa ze starych odmian zbóż, pokaz metod i narzędzi wykorzystywanych w integrowanej ochronie roślin, wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych, ponadto zwiedzanie poletek doświadczalnych i bogatych kolekcji roślin uprawnych i zielarskich, relacje internetowe „na żywo” z poletek, konsultacje i porady specjalistów.

Ważnym elementem II Dnia Pola będą konferencje nt. bioróżnorodności w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Przewidywane są dwie formy realizacji II Dnia Pola – stacjonarna i wirtualna.

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu!

Szczegóły w poniższym linku

https://www.podrb.pl/wydarzenia/imprezy-rolnicze/imprezy%20promocyjno-handlowe%20w%20Boguchwale