Wybierz Technikum OZE – zawód przyszłości!

Wybierz Technikum OZE – zawód przyszłości!

Przyszli uczniowie Zespołu Szkół w Oleszycach już od września 2021 roku będą mieli możliwość kształcenia w nowym, przyszłościowym  zawodzie, czyli w Technikum  urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Po raz pierwszy w naszym powiecie powstanie „klasa o zielonym profilu”. Szkoła stawia na rozwój, a oferta kształcenia elastycznie dostosowuje się do zapotrzebowania współczesnego rynku pracy na ludzi z wykształceniem technicznym w kierunku OZE, czyli  monterów, projektantów, serwisantów  urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Celem pięcioletniego kształcenia w Technikum OZE jest uzyskanie następujących kwalifikacji:

Kwalifikacja 1: ELE.10. Montaż i uruchamianie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Kwalifikacja 2: ELE.11. Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

 

Dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Ciekawy, przyszłościowy, a zwłaszcza szerokoprofilowy zawód z perspektywą stabilnej pracy, mającej na celu zachowanie i ochronę środowiska naturalnego umożliwi Ci zapoznanie się z tajnikami zawodu od strony praktycznej z uwzględnieniem treści podstawy programowej kształcenia w Technikum w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Chcesz nauczyć się czegoś nowego? Podejmij wyzwanie i wybierz Technikum OZE w Zespole Szkół w Oleszycach!