Tydzień z Krzysztofem Kamilem Baczyńskim 

Tydzień z Krzysztofem Kamilem Baczyńskim 

Rok 2021 został ogłoszony rokiem wielu znakomitych pisarzy. Zachęcam do czytania utworów wiecznie młodego poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i współorganizacji Tygodnia z Krzysztofem Kamilem Baczyńskim, wspólnie z uczniami Branżowej Szkoły I stopnia w Pilźnie, który odbędzie się w dniach 24–28 maja 2021 roku.

Codziennie na szkolnym profilu Facebookowym, zaprzyjaźnionej szkoły w Pilźnie, ukażą się autorskie filmy uczniów RBS I opowiadające o Baczyńskim, interpretacje jego wierszy, polecenia materiałów audiowizualnych z sieci. Finał Tygodnia z Krzysztofem Baczyńskim będzie poświęcony refleksjom nad współczesnym polskim patriotyzmem i jego zbieżnością z tym, które reprezentowało pokolenie K.K. Baczyńskiego.

Uczniowie zainteresowani  udziałem w Tygodniu z Baczyńskim zgłoszenia kierują się do nauczycieli języka polskiego naszej szkoły.

Tydzień z Krzysztofem Kamilem Baczyńskim plakat-