#CodeWeek Escape School

#CodeWeek Escape School

W ramach #CodeWeek uczniowie mieli niecodzienną okazję do ucieczki ze szkoły przez rozwiązywanie zagadek logicznych w przygotowanej  aplikacji Escape School Zespołu Szkół w Oleszycach. Wyzwanie, któremu stawili czoła polegało na znalezieniu ukrytych przedmiotów na terenie szkoły. Liczyła się spostrzegawczość, dobry wzrok oraz umiejętność kojarzenia faktów, a odgadnięcie tajemniczego szyfru pozwoliło uczestnikom dotrzeć do końca zabawy. Uczniowie mieli również okazję zmierzyć się z niełatwym zadaniem samodzielnego stworzenia tego typu gry, dzięki przygotowanej instrukcji oraz pomocy prowadzących. Na szczęście wszystkim uczniom udało się  wydostać ze szkoły i otrzymać niespodziankę, czyli breloczek w kształcie kostki Rubika. Zostały również przewidziane certyfikaty uczestnictwa, które zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Warsztaty zostały przygotowane przez p. Annę Maksymowicz oraz p. Katarzynę Kruk-Babik.

Dziękujemy za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania ????